PLANINARSKO DRUŠTVO PALILULA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dragana Rajblovic, prva zena sa Balkana na Everestu

2 posters

Go down

Dragana Rajblovic, prva zena sa Balkana na Everestu Empty Dragana Rajblovic, prva zena sa Balkana na Everestu

Post  Krca I Mon Dec 01, 2008 10:18 pm

Dragana Rajblovic

Imam 39 godina, rodjena u Beogradu, planinarenjem se bavim jos od srednje skole. U pocetku je to bilo sa prekidima i pauzama da bi kasnije preraslo u nesto sto je postalo sastavni deo mog zivota.

Naravno sve je to islo korak po korak, pa sam kasnije zavrsila tecaj speleologije (za ispitivanje jama i pecina) i jedan period se bavila i time. Da bi stigli do neke jame ili pecine potrebno je biti i planinar s obzirom da se ti objekti cesto nalaze na vrlo nepristupacnim mestima. Kasnije sam zavrsila letnji i zimski alpinisticki tecaj tako da se danas bavim i alpinizmom i planinarenjem sto je itekako potrebno za penjanje na himalajske vrhove.


Najcesce odlazimo u planine Crne Gore na penjanje ali kako se polako popravljala situacija u nasoj zemlji tako smo sve vise odlazili u inostranstvo i tamo se penjali.


Moj prvi odlazak na vecu visinu je bio na Kavkazu, gde se nalazi najvisi vrh Evrope "Istocni Elbrus" (5642 mnv) koji sam popela. Zatim na Himalajima vrh "Island Peak" (6201 mnv), gde je nas vodja Dragan Jacimovic odlucio da cu biti clan ekspedicije koja je sledila godinu dana kasnije. To je bio 6.vrh po visini na svetu "Cho - Oyu" (8201 m) koji sam zajedno sa ostalim clanovima ekspedicije popela 1.Oktobra 2006.g. Time sam postala prva zena iz Srbije koja se popela preko 8000 m.


Usponi na vrhove preko 8000m se upisuju u svetsku alpinisticku listu (s obzirom da ih je ukupno 14 ), pa je lepa informacija da se sada iz Srbije na toj listi nalazi i zensko ime. Sto se tice naseg regiona, mislim na bivse republike, samo je iz Slovenije jedna zena popela vrh preko 8000 m. i eto posle nje sam ja.



Zahvaljujuci Draganu Jacimovicu nasa zemlja je postala vodeca na Balkanu u himaljskom alpinizmu, i mozemo da stanemo "rame uz rame" sa zemljama Zapadne Evrope gde je himalajski alpinizam veoma razvijen.



I eto tako ja stigoh i do Everesta, a da li cu i to popeti, videcemo, ako Bog da. Znam samo da jedva cekam da krenemo i da dva meseca uzivam spavajuci u najlepsoj tisini koja samo u planini moze da bude i da cu se odmoriti od ove gradske ludnice.









Dragana Rajblovic, prva zena sa Balkana na Everestu Tadic%20i%20dragana
Krca I
Krca I

Posts : 134
Join date : 2008-08-29
Age : 62
Location : Palilula BRE!!!

Back to top Go down

Dragana Rajblovic, prva zena sa Balkana na Everestu Empty SVAKA CAST!!!!!!

Post  Sneki Sneki Tue Dec 02, 2008 10:42 am

Ovakvoj zeni se treba diviti.Sve dodoatne reci su suvisne. Nadam se da cu i ja poci, po ,,stare dane,,
njenim stopama, jer su nam zivotne filozofije, ISTE.
Bravo, Bravisimo, Dragana.............

Sneki flower
Sneki Sneki
Sneki Sneki

Posts : 34
Join date : 2008-09-24
Age : 55
Location : Profesorska kolonija

Back to top Go down

Dragana Rajblovic, prva zena sa Balkana na Everestu Empty Strava zena......

Post  Krca I Fri Dec 12, 2008 5:54 pm

I ja se prikljucujem misljenju da je ovo zena za uzor svima. Popeti se na krov sveta!,Kapa dole do kraja zivota.
Pozdrav i od mene za Draganu.

Krca I
Krca I
Krca I

Posts : 134
Join date : 2008-08-29
Age : 62
Location : Palilula BRE!!!

Back to top Go down

Dragana Rajblovic, prva zena sa Balkana na Everestu Empty Re: Dragana Rajblovic, prva zena sa Balkana na Everestu

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum